خانه کودک ساله ساقه شعبه فرمانیه  

خانه کودک سلاله از سال 1390 با مجوز رسمی از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران آغاز به کار نموده است.اهمیت سالهای ابتدایی زندگی بر شکل گیری توانمندی ها و شخصیت کودک ما را بر آن داشت تا در خانه کودک سلاله با بهره گیری از نیروهای متخصص، محیطی را برای آموزش والدین و کودکان فراهم نماییم. در خانه کودک سلاله به والدینی می اندیشیم که دغدغه آنها، تربیت کودکانی سالم، شاد، مستقل و کنجکاو و علاقمند به یادگیری است. در آموزش های خانه کودک سلاله با تمرکز بر حوزه های رشدی از تولد (کارگاه های مادر و کودک) تا پیش از دبستان به آموزش تخصصی و رشد همه جانبه کودکان می پردازیم. در حال حاضر شعبه اول خانه کودک سلاله (ریشه) واقع در خیابان پل رومی، شعبه دوم خانه کودک سلاله (ساقه) واقع در خیابان فرمانیه شرقی و شعبه سوم پیش دبستان و دبستان سلاله (جوانه) واقع در خیابان نیاوران مشغول فعالیت می باشند.

در خانه کودک سلاله ساقه، برنامه های آموزشی برای سه گروه سنی کودکان به تفکیک تفاوت ها، ویژگی ها و نیازهای کودکان و مادران برگزار می شود.

  • گروه اول: مادر و کودک (سه ماهگی تا 3 سالگی)
  • گروه دوم: آمادگی ورود به مهد (3 تا 3.5 سال)
  • گروه سوم: 3.5 سال تا پیش دبستانی

 

 

در خانه کودک سلاله همچنین برنامه های مختلفی برای آموزش و برآوردن نیازهای والدین نیز برگزار می شود از جمله آنها می توان به این موارد اشاره کرد:
   

 

 

 

تولد تا یک سالگی: کارگاه های مادر کودک خانه کودک سلاله ساقه منحصر به گروه سنی تولد تا سه سال بوده، و در هر کلاس، برنامه های مشخصی برای تقویت مهارت های رشدی کودکان در سنین مختلف اجرا می شود. در این کارگاه ها، کودکان فعالیت های مختلفی که توسط مربیان طراحی شده است را با همراهی مادر خود انجام می دهند، مادران نیز به صورت هم زمان در مورد فعالیت کودکان کسب دانش می نمایند تا بتوانند به این ترتیب بیشتر با ویژگی های سنی فرزند خود آشنا شوند، گروه سنی 3.5 تا 6: در این سن کودکان کاملا مستقل شده اند. می توانند به تنهایی نیاز های شان را برطرف کرده و در مدت طولانی تری با همسالان خود همراه باشند. آنها در بازی خود زندگی گرده و دنیا را تجربه می کنند. کودکان در این دوره سنی می خواهند خود، دنیای خویشتن را ساخته و ابتکار عمل را بدست گیرند.